Една напитка е в състояние да намали значително мазнините в черния дроб.
Още: 10+ МАЛКИ ТАЙНИ да свалим кръвното у дома БЕЗ ХАПЧЕТА
Още: Битката срещу магнитните бури - Помагаме с лесни и приятни идеи
Напитката, която намалява мазнините в черния дроб
Според сомнолога д-р Ирина Курочкина редовното пиене на половин чаша кефир преди лягане може не само да повлияе положително на този орган, но и да подобри качеството на съня.
Експертът допълва, че кефирът е по-полезен от киселото мляко - той съдържа повече полезни бактерии, които оцеляват в стомаха. Попадайки в червата, те подобряват микрофлората им, а това от своя страна помага за укрепване на имунната система, общото здраве и подобрява защитните механизми на организма срещу инфекции.
Яжте тези храни за чист черен дроб и нормален холестерол
Още: Лекар: Това е причина №1 да НЕ пиете кафе
Още: Лекар: Кои болести се появяват първо при липса на цинк
"Освен това кефирът намалява мазнините в черния дроб, понижава вероятността от запек, подобрява храносмилането, нормализира кръвното налягане и редуцира кръвната захар", допълва сомнологът.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: За какво е толкова полезна мащерката? Всеки трябва да знае това!
Още: Лекар: През зимата яжте яйцата така на закуска, за да са най-полезни
Д-р Ирина Курочкина добавя, че кефирът е полезен и за поддържане на психическа стабилност и предотвратяване на лошото настроение. Под въздействието на микроорганизмите в него се активира производството на серотонин, което спомага за намаляване на емоционалното напрежение и стреса. Също така той е от полза за подобряване на качеството на съня. Редовната консумация на кефир насърчава производството на мелатонин (хормон на съня). Тази напитка набавя на тялото и витамини от група В.
„Лактобацилите, съдържащи се в кефира, намаляват нивата на кортизола. Той е източник на бионаличен калций, който подобрява съня“, допълва експертът.
Важно: Статията е единствено с информативна цел и не замества консултацията със специалист!
Още: Лекар: Кои са първите симптоми при липса на калций
Още: На какъв лекар се ходи най-често при депресия?