Германският лекар Михаела Акст-Гадерман препоръчва да включите в диетата си подправки. Те оказват благоприятен ефект върху състоянието на червата и имат способността да изгарят мастните клетки.
Още: 10+ МАЛКИ ТАЙНИ да свалим кръвното у дома БЕЗ ХАПЧЕТА
Още: Битката срещу магнитните бури - Помагаме с лесни и приятни идеи
2 подправки, които лекуват червата и изгарят мазнините
„Джинджифилът и куркумата са две подправки, които имат силно противовъзпалително действие. Това е важно за здравето на червата и загубата на тегло“, споделя лекарят.
Подправката, която трябва да ядете поне 2 пъти на ден
Експертът пояснява, че тялото е склонно да натрупва мастна тъкан по време на възпаление. От друга страна, самото наднормено тегло допринася за възпалителни процеси. Съставките в куркумата блокират образуването на възпалителни вещества. Опитите с животни показват, че подправката може да предотврати чревни възпаления, като по този начин предотвратява натрупването на мазнини.
Още: Лекар: Това е причина №1 да НЕ пиете кафе
Още: Лекар: Кои болести се появяват първо при липса на цинк
„Активната съставка куркумин е доказано, че изгаря мазнините. Джинджифилът действа по подобен начин. Част от компонентите в състава му стопяват мазнините и предотвратяват образуването на възпалителни съединения. Освен това джинджифилът ускорява метаболизма”, казва немският специалист.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: За какво е толкова полезна мащерката? Всеки трябва да знае това!
Още: Лекар: През зимата яжте яйцата така на закуска, за да са най-полезни
Тази подправка чисти всички токсини от черния дроб, яжте я всеки ден
За подобряване на функцията на червата лекарят препоръчва ежедневна консумация на парче джинджифил с размер около един сантиметър. Това количество от подправката може да се използва за приготвяне на чай или за добавяне към ястия. По отношение на куркумата, тя трябва да се използва в комбинация с черен пипер - по този начин жълтата подправка се абсорбира по-добре.
Важно: Статията не замества балансираното хранене и консултацията със специалист!
Още: Лекар: Кои са първите симптоми при липса на калций
Още: На какъв лекар се ходи най-често при депресия?