Въпреки огромното си отрицателно салдо в търговията с Китай, САЩ в бъдеще ще бъдат принудени да продължат да внасят големи количества продукция и услуги, защото това е необходимо за развитието на самата американска икономика. Тази гледна точка изразяват икономическите наблюдатели на китайския вестник "Глобал таймс", предаде БГНЕС.
Още: След грешката: "Хамас" обявиха, че са предали тялото на Шири Бибас на Червения кръст
Още: В Газа: Израел затвори главния пропускателен пункт за доставки на помощи
"САЩ се нуждаят от голям внос за поддържане на собствената си икономика", отбелязват те в редакционна статия, посветена на перспективите за отстраняване на противоречията в търговската област и икономиката между Пекин и Вашингтон.
"Споразуменията, постигнати между двете страни, почиват на огромния потенциал за водене на справедлива търговия. Има надежда, че участниците в преговорите между Китай и САЩ ще достигнат колкото е възможно по-голямо взаимно разбиране и колкото е възможно по-скоро ще ускорят процеса на сътрудничество между двете държави", се казва още в статията.
Според авторите ѝ търканията и дори епизодичните конфликти в търговско-икономическите отношения между двете страни са неизбежни, но те трябва да бъдат разглеждани като "болезнен преход към по-стабилно взаимно разбирателство".
Още: "Хамас" съобщи имената на още шестима заложници, които ще освободи в събота
Още: Нетаняху се закани на "Хамас": Ще си платят, че не са предали тялото на Шири Бибас
"В търговските войни не може да има победители и техният изход не означава, че едната страна ще спечели, а другата ще загуби", подчертава "Глобал таймс". Изданието припомня, че официалната външнополитическа линия на китайското правителство е усилването на икономическата откритост, защитата на интелектуалната собственост, взимането под внимание на интересите на другите държави при удовлетворение на потребностите на китайския народ.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Израел обвини "Хамас", че е върнало друго тяло на заложник
Още: След взривовете в автобуси: Израел нареди на военните да засилят операциите в Западния бряг
"Напредъкът, който беше постигнат между президентите на САЩ и Китай Доналд Тръмп и Си Цзинпин в Буенос Айрес, на срещата на Г-20, има важно значение на фона на търговските търкания между двете държави, които се усилиха през тази година... Двете най-големи световни икономики продължават да са стабилни – преплитането на техните интереси е основа за постигнатия неотдавна напредък", резюмират икономическите наблюдатели на вестника.
Междувременно Китай се съгласи да намали митата за внос на американски автомобили, твърди американският президент Доналд Тръмп в профила си в Twitter. Тръмп пише, че Китай не просто се е съгласил да намалява мита върху вноса на автомобили, но даже и да ги маха изцяло.
China has agreed to reduce and remove tariffs on cars coming into China from the U.S. Currently the tariff is 40%.
Още: Взривиха три автобуса в предградието на Тел Авив Бат Ям (ВИДЕА)
Още: ООН нарече "отвратително" режисираното връщане на телата на израелски заложници (ВИДЕО)
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 3 декември 2018 г.